PPC KAMPANĚ

pro systémy SKLIK a ADWORDS

PPC internetová reklama oslovuje zákazníky, kteří mají o vaše produkty opravdu zájem. Neplatíte za zobrazení reklamy, ale za proklik na vaši reklamu. Hlavní výhodou PPC reklam je plánovatelnost a měřitelnost. Využíváme nástroje AdWords, Sklik. Tyto dvě služby zobrazují vaše inzeráty ve vyhledávačích Google a Seznam.

PPC reklama ve vyhledávací síti

Princip fungování PPC reklam ve vyhledávací síti není nikterak složitý. Textová reklama se zobrazuje na určitý dotaz uživatele. Například když do fulltextového vyhledávače zadáte "nové auto", zobrazí se výsledek vyhledávání. V horní části a na pravé straně se zobrazí PPC reklama, která je označená značkou. Další odkazy jsou přirozené (organické). Podle toho vám vytvoříme klíčová slova a napíšeme relevantní reklamu tak, aby zaujala a vypíchla vaše přednosti.  

PPC reklama v obsahové síti

Inzerce v obsahové síti koexistuje s velkým množstvím partnerských webů. Zobrazuje se například v magazínech pro ženy, v internetovém zpravodajství atd. Jak to vlastně všechno funguje? Dejme tomu, že si čtete článek o kávě. Na těchto stránkách se zobrazí pouze reklama na kávu ( káva, kávovar atd.). Reklama a článek musí být navzájem relevantní. Oslovují se tím potencionální zákazníci, kteří o tento druh produktu mají zájem. 

PPC reklama ve formě bannerů

Banner (česky se mu říká reklamní proužek) je forma vizuální reklamy používaná na internetu. Jedná se grafiku, která má především zaujmout a sdělit jednoduchou informaci. Bannery vyrábíme v několika rozměrech, abychom pokryli celou škálu zobrazení. Tento druh reklamy pomáhá odlišit se od konkurence, a tím se zviditelnit. Bannery používáme zejména pro tzv. remarketing. 

Remarketing a retargeting

Ač jsou to dva názvy, mají úplně stejnou funkci. Jedná se o specifický druh PPC reklamy. Tato reklama je zaměřená na oslovování uživatelů, kteří váš web již navštívili. Hlavním cílem je se znovu připomenout. Speciální kód, který se nasadí na váš web, sbírá data. Pamatuje si všechny návštěvníky a reklamu jim znovu ukazuje. Je to velmi účinný nástroj v PPC reklamě. 

 Výhody PPC kampaní

  • platíte za proklik na vaši reklamu, ne za zobrazení
  • platíte za konkrétní klienty
  • PPC kampaně jsou přesně zacílené, oslovujete správné zákazníky

Co konkrétně pro vás uděláme?

  • navrhneme klíčová slova, pro která připravíme PPC kampaně
  • spustíme PPC kampaně pro Seznam a Google
  • sestavíme reklamy AB testem
  • kampaně budeme sledovat a vyhodnotíme jejich přínos pro vaše stránky

Nejdůležitější systémy pro PPC kampaně

  • Sklik - reklamy jsou zobrazovány ve vyhledávači Seznam a v přidružených projektech
  • AdWords - reklamy jsou zobrazovány ve vyhledávači Google a v přidružených projektech 

Vyhodnocení PPC reklam v Google - Analytics

Zaměřit PPC reklamy na počítače, chytré telefony nebo na tablety? Nevíte proč vám PPC reklamy nefungují? U nás vyhodnocení PPC reklam probíhá přes rozhraní Google Analytics. Přesně víme, které reklamy přinášejí konverze a které ne. Tím je naše optimalizace kampaní přesná. Díky datům, která získáme pomocí nástroje Google Analytics, dovedeme reklamy k vašim chtěným cílům. Jestliže tuto službu nevyužívate je ten pravý čas!

Uděláme diagnostiku vašeho stávajícího webu. Zjistíme chování uživatelů webu, počet návštěvníků, průměrný čas návštěvy a řadu dalších dat. Díky tomu se můžeme zaměřit na správnou funkčnost, popřípadě odstranit chyby na vašich webových stránkách.